Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi

Bu yazı 26 Mart 2020 tarihinde eklendi 286 defa görüntülendi.

Konfederasyonumuzun tüzüğü gereği yapılacak “1. Olağan Genel Kurul Toplantısı”5 Nisan 2020 Pazar günü Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı 13/03/2020 tarih ve 2020/03 nolu karar ile yapılması kararlaştırılmış olup,

Ancak; Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan Kentinde çıkan, 108 ülkeye yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi (Salgın) kategorisine alınan COVID-19 salgının insan sağlığına yönelik önemli bir tehdit oluşturması bu konuda Hükümetimizin TC. Sağlık Bakanlığı (Bilim Kurulunun) aldığı tedbirler ve İçişleri Bakanlığının 16/03/2020 tarih ve 89780865 – 153 – E. 5361 sayılı Coronavirüs Tedbirleri kapsamında ve 1593 sayılı umumi hıfzıssıhha kanunu kapsamında uygulanan “Sivil Toplum Kuruluşlarının” Genel Kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitim dahil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) 16.03.2020 Pazartesi günü saat:24:00 itibariyle geçici olarak ertelenmiştir.

Yapılacak olan Konfederasyonumuzun 1. Olağan Genel Kurulunun T.C. Sağlık Bakanlığı Korona Bilim Kurulunun aldığı tedbirler ve uygulamalar da göz önüne alınarak üyelerimizin sağlıklarını da riske atmamak için Yönetim Kurulumuzun 13.03.2020 tarihinde yaptığı toplantıda aldığı karar gereği 05 Nisan 2020 tarihinde yapılması kararlaştırılan Konfederasyonumuzun 1. Olağanüstü Genel Kurulu ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiş olup, 1. Olağan Genel Kurulun yapılacağı tarih gelişmeler doğrulusunda bilahare belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.