BASIN AÇIKLAMASI « YURT Sendikaları Konfederasyonu

BASIN AÇIKLAMASI « YURT Sendikaları Konfederasyonu

21 Ekim 2021 - 11:43


BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

24 Nisan 2018 - 5:23

Bakanlığımızın bu âlicenap tutumu ve bizler için gösterdiği hamiliği neticesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın sosyal hizmetinden yararlanan arkadaşlarımız için 27 Mart 2018 tarihli Resmi Gazete’nin 2. Mükerrer sayısında yayımlanan Vergi Kanunları İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun’ un 25’inci maddesi ile:

Ataması yapılan ve fiilen görevde bulunanlar kurumların kadroları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih “27/03/2018” ve öğrenim durumları itibarıyla ihraz (elde) ettikleri unvanlara atanma imkânı tanınmıştır.

YURT SENDİKALARI olarak Bakanımız Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA nezdinde tüm Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarına bu bağlamda saygılarımızı sunarız.

İZLİYORUZ!

Sosyal Medya ve internet üzerinden bazı sendika yöneticileri, biz yurttan yetişen arkadaşlar için tanınan yukarıda da belirttiğimiz hakkı kendileri almış, kendileri başarmış ve ön ayak olmuş gibi söylemleri ve basın açıklamaları sendikamızca “kendilerinin tabiri ile sendika değil dernekvari” hayret ve ibretle izlenmektedir.

GÜLÜYORUZ!

Sudan çıkmış balık gibi üye kayıplarını nasıl durdurabiliriz ya da en aza indirebiliriz gayesi ile çırpınmaktadırlar.

Biliyoruz ki; tüm bu çabalar ve çırpınmalar ve tüm bu karalamalar bir üye alabilir miyiz kaygısındandır. Ve yine biliyoruz ki; bizim arkadaşlarımız sizleri de bizleri de çok iyi tanımaktadırlar. Kesinlikle eylemi farklı, söylemi farklı sendikanın bu tavrına gereken cevabı verecek kudret ve donanıma sahiplerdir.

ÜZÜLÜYORUZ!

Yurttan yetişen ve ayrılan herkes birer ailedir. Bizlerin de birer kardeşidir. YURT SENDİKALARI yurttan yetişen ve ayrılan kardeşlerin kurduğu ve yürüttüğü bir sendikadır. Kapımız herkese açıktır. Sendikamıza üye olsun ya da olmasın bizler sizler oldukça bizler var olacağız ve sizler için çalışacağız.

Bizlerin derdini bilmeden, bizler için bizlerle birlikte yola çıkmayan sadece ÜYE ALMAK uğruna bizlerin hamiliğine soyunması bizleri üzüyor.

BİZ VARIZ!

Ey sendika korkma, üzülme yes’ e kapılma, kendi kendine gelin güvey olma kendi göbeğimizi kendimiz kesecek, kendi yaramızı kendimiz saracak, kendi kendimize yetecek güç ve kudrete sahibiz.

Bizim üye yapma derdimiz, öyle bir sıkıntımız, üye yapmak için bin bir fırıldaklık çevirmeye ihtiyacımız yok. Biz aileyiz. Bizler abi kardeş, Bizler abla bacıyız.

YAPMA!

Dürüstlük erdemdir. Yalan beyan da bulunma YAPMA

Biz aileyiz hem de büyük bir aileyiz. Bir üye yapabilir miyim düşüncesi ile Bizans entrikalarına nispet yaparcasına entrika YAPMA

Et tırnaktan ayrılmaz. Bizler her daim kardeşlerimizin yanındayız. Sen dün yoktun, yarında olmayacaksın. Rüzgâra kapılıp da savrulmayasın YAPMA.

Dernekvari diyerek küçük gördüğün, alay ettiğin sendika birden bire avukatlığına savunduğun yurttan yetişen kardeşlerin kurduğu YURT SENDİKALARI’ dır.

Kardeşlerimiz ile alay mı ediyorsun. YAPMA

Tüm kardeşlerimizden ricamız böyle popüler beyanlara, tutumlara prim vermemeleri ve kardeşlerimizin sendikalara üye olurken ve üye oldukları sendikalarını aklıselim kafa ile tekrar düşünmeleri gerekmektedir.

YURT Sendikaları
Basın İletişim ve Ar-Ge Bürosu

YURT Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Naci EYLEN’in yazısı

Yurt Sendikaları ve Türkiye genelinde kurulmuş olan bazı Yurt Dernekleri olarak 2013 Yılında hazırlamış olduğumuz, kamu kurumlarında çalışan kardeşlerimizin üst kadrolarda çalışması ve yaptıkları görevlerde yükselmeleri için imkan verilmesi ile ilgili Tasarımızı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na kabul ettirmemizin ardından Kamu Kurumlarında 2828 ve 3413 Sayılı Kanun ile atanan kardeşlerimiz için 7103 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname nihayet Resmi Gazete’de yayımlanarak “Sınavsız Unvan Değişikliği” hakkını  kazandık.

Ancak; Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile her kademede çalışan kardeşlerimizin yararlanacağını ve yararlanması gerektiğini defalarca yazıp çizmemize rağmen, bazı Tribün sendikacıları henüz Kanun tasarısı TBMM Komisyonunda tartışılırken, Kanunun haksız olduğunu söyleyen ve Tasarı Kanunlaştıktan sonra üyelerine, kazanmış olduğumuz bu hakkın sadece Unvan kelimesinden yola çıkarak sadece Meslek Lisesini bitirmiş olanlara yarayacağını ve Kanunun en dar kapsamda tutmaya çalışarak tribün sendikacılığı yapan malum Sendika Yönetim Kurulumuzu arayarak Kanun ile ilgili bilgi almasına rağmen ısrarla üyelerine yanlış bilgi vermiş ve üye kaybetmekten çekinen davranışlarla Sendikamızı yalanlayan haberler yayarak kardeşlerimizin Sendikamıza dönüşlerinin önünü kesmeye çalışan söylemler içerisinde olmuştur.

Yurt Sendikaları olarak 7103 Sayılı Kanunun en iyi şekilde uygulanması adına gerekli Kamu Kurumlarıyla toplantılar yapılmış yazışmalar yapılmış Unvan kelimesinin sadece meslek liselileri kapsamadığı düz lise mezunlarını da kapsadığı fikir birliğine varılmıştır.

Attığımız bu adımlar Tribün sendikacılığı yapan ve kan kaybeden malum sendikayı rahatsız etmiş olmalı ki resmi internet sitelerinde yaptıkları açıklamada dernekvari sendikacılık yapan Sendikalara inanmayın biz 2828 Sayılı Kanun ile atanan üyelerimiz için gerekli adımı atıyoruz görüşmeler yapıyoruz diye yalan haberler yayarak Yurt Sendikaları’ nın uğraşlarını çabalarını kendi başarıları olarak gösterme gafletinde bulunmuşlardır.

Biz Yurt Sendikaları yıllarca dernek olarak attığımız adımlardan kazandığımız tecrübeler ile Sendikacılığı harmanlayarak ortaya çıkardığımız SOSYAL SENDİKACILIK anlayışı ile adımlarımızı güvene dayalı sağlam ve sadece üyelerinin, kardeşlerinin sosyo-ekonomik anlamda değil manevi anlamda da her zaman yanlarında olarak Sendikacılığa yeni bir anlam kazandırmış bulundurmamızı anlayamayan malum sendika kazan kaybet taktiğiyle kan kaybını durdurmaya ve Sendikamıza saldırarak sendikacılık yaptığını sanması YURT SEN olarak bizleri üzmüştür.

Malum sendika şunu açıkça bilmeli ki bu başarı YURT SEN başarısıdır İl dışı tayinlerinin 3 yıla indirilmesi olayı gibi Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili yazdığınız yazı varmı sorumuza hala cevap veremeyen ama biz sözlü olarak konuştuk yaptırdık gibi komedi tadında cevaplarıyla bizleri güldürmeye devam etmektedirler,Devletin resmi dili yazıdır unutulmamalı ki Söz Uçar Yazı kalır

YURT SEN olarak diyoruz ki: Sendikacılık Dürüstlük, Şeffaflık ve sadece üyelerinin hak arama mücadelesi üzerine dürüstçe yapılır. Tribünlere oynanan maçlar elbet biter tek bitmeyecek olan şey dürüstçe yapılan Hak arama mücadelesidir, her zaman dediğimiz gibi BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ ve Ailemiz ile aramıza kimsenin giremeyeceği bir gerçektir.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, 2828 Sayılı Kanun ile Kamu Kurumlarında çalışan kardeşlerimiz için kazandığımız bu hakkı sendikamızın diğer üyeleri içinde kazanmak için var gücümüzle çalışacağımızın ve 7103 Sayılı Kanundan bütün kardeşlerimizin faydalanması için YURT SENDİKALARI olarak bu işin takipçisi olacağımızın bilinmesi hususunda;

Naci EYLEN
YURT Eğitim Sen
Genel Başkan Yardımcısı

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Abdullah 3 Mayıs 2018 / 20:14 Cevapla

Umarım bakanlık bu yanlışlığı düzeltir.tşk

Abdullah 3 Mayıs 2018 / 20:12 Cevapla

Kültür Bakanı benimde dilekçemi olumsuz cevapladı.Nedeni ise düz lise değilde teknik lise diyormuş.Ama çıkan kanunda böyle bir açıklama yok

Alican 2 Mayıs 2018 / 13:37 Cevapla

Neden açıklanmıyor şu yönetmenlik 1 ayda 4 kişi intihar etti öldü!!! Neden bu kadar hantal bir tavır sergiliyorlar neden!!!şehit yakınlarına ilkokul mezunu olanlar g,i,h sınıfında memur olunacaktır bu kanun yürürlüğe girdiğinden itibaren başlar denildi, bizlerde ise yönetmenlik bekleniyor, aspb nede dpb lıgı bir genelge çıkarmadılar yazıklar olsun okuduğunuz okullara, yazıklar olsun iş bilmez insanlara, yazıklar olsun işi yavaşlatan hükümet düşmanı insanlara, yazıklar olsun bu hakkı çekemeyen idarecilere, yazıklar olsun yazıklar, yazıklar olsun kanun net açık belli iken ak bir şekilde yasalaşmıs kanuna kirli,çamurlu zihniyetle yaklaşanlara,yazıklar olsun Devletin imkanlarını sadece 15 de maaş almak olarak algılayan kişiliği zavallı asalaklara, Yolumuzu açan Devletimizinden Allah razı olsun, bizler sabırsızlıkla yeni gorevlerımızde daha aktif daha verimli olarak hizmet etmek için can atıyoruz, bizi aile ortamında sevgiyle büyümüş asalak kişilerin kıskanması çok ironik bir vaka, Allaha havale ediyorum hakkımın bir zerresini helal etmiyorum sizler gıybet yaptıkça bizlerin yolu bahtı açılıyor, sızler gaddar, bencil duygusuz oldukça, asil yürekler bizlerden yana olur.. Lütfen artık lise ayrımı olmadan 2828 yasaya sadık kalarak, tüm eğitim şartları tutan kardeşlerim memur kadrosuna geçirilsin, biz birlikte güçlüyüz…

mustafa karabulut 30 Nisan 2018 / 08:16 Cevapla

ben düz lise mezunuyum kültür ve turizm bakanlığı na dilekçe yolladım ve olumsuz geldi bu konu ile ilgili sosyal hizmetlerden düz lise olupta bir üst kadroya atanan varmı var ise bunun bizlere örnek olacak şekilde dilkcesi varmı.? varsa ise bu dilekceyi bizlerle paylaşırmısınız.bizlere yardımcı olması amacıyla. saygılarımla irtibat.tel:05453871886

  Alican 30 Nisan 2018 / 12:45 Cevapla

  Merhaba kardeşim dilekçende ne talep ettin? Ve Kültür Bakanlığı neyi gerekçe gösterip olumsuz cevap verdi? Bilgilendirirmısın

   mehmet 3 Mayıs 2018 / 10:30 Cevapla

   kültür turizm bakanlığı 3795 sayılı kanunu öne sürüyor yani teknik olmadığı için kabul etmiyor teknik olanada cevap vermiyor 1 aydır

   Mustafa Karabulut 3 Mayıs 2018 / 14:54 Cevapla

   Sendikanın verdiği örnek dilekceyi doldurup yolladım o kadar

   Mustafa Karabulut 3 Mayıs 2018 / 14:57 Cevapla

   Meslek liseleri ve fakülte gibi bireyler dediler yolladılar yolladıklerını ben de sizlere yollayacağım aynısını ilerleyen zamanda

Mehmet sarı 28 Nisan 2018 / 14:39 Cevapla

Sayın başkanım bu kanun ise başlayıp lise bitirenleri kapsıyormu dpb nediyo net bisey yokmu

Serkan 26 Nisan 2018 / 21:28 Cevapla

Sizinle gurur duyuyorum merak etmeyin pek yakında ailemize katılımlar artacak.

Zeynep 26 Nisan 2018 / 08:21 Cevapla

Bu düz lise yada meslek lisesini kim çıkardı yasada bulunduğu ünvan diyor. bunun için illa düz yada meslek lisesi okumak şarttır diye bir ibare yokturki. Kendi Kendimizin ayağına sıktık sanki . sorularla eşşeğin aklına karpuz kabuğu soktuk. Neyse inşallah fazla uzamadan bu konuya bi açıklık getirirler yoksa bu iş olmaz. İyi çalışmalar. Teşekkür ederiz Yurt Sendikaları.

Selçuk AY 25 Nisan 2018 / 13:54 Cevapla

Yüreğine Kalemine sağlık Sayın Naci EYLEN Başkanım.
Haddini bilmeyen malum sendikalar artık kendilerine bir çeki düzen vermeliler. Yurt Sendikaları Büyük Bir Ailedir ve kimsenin yıpratmaya yada yıkmaya gücü yetmeyecektir Allahın izniyle hedefe emin adımlarla ulaşacağız.
Selam ve saygılarımla.
Yurt-Ay Tarım Sen
Genel Başkanı

Alican 25 Nisan 2018 / 11:39 Cevapla

Ben hiçbir dernek, vakıf, sendika vs,üye değilim yanlız YURT SENDİKALARI nın attığı büyük adımları kimse görmezden gelmesin,! Süreçte her sendika başkanını dinledim, icraatlarını takip ettim, kimin pamuk şeker misali az bir suda dağıldığı, kimin söğüt ağacı gibi dallanıp budaklanıp gölgesinde misafir etiğini gördük, biz büyük bir aileyiz bu çıkan yasa yüzümüzü güldürecek, maddi, manevi imkanlarımızı guclendurectır,Allah tüm emeği geçen herkesin muradını versin,düz lise mezunu olarak sabırla g,i,h, memur kadrosuna geçmeyi bekliyoruz, gelişme olursa paylaşırsanız seviniriz,.biz birlikte güçlüyüz, selametle

Azra 25 Nisan 2018 / 10:34 Cevapla

Allah sizden razı olsun Yurt Sendikaları

ayaz 25 Nisan 2018 / 08:53 Cevapla

sayın sendıka baskanım ne zaman cıkarr bu yazııı


porn izle porno sikiş seks porno