Bayram İkramiyeleri Kamuda Çalışan Memura da Verilsin. « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Bayram İkramiyeleri Kamuda Çalışan Memura da Verilsin.

Bu yazı 12 Temmuz 2020 tarihinde eklendi 763 defa görüntülendi.

3 Milyonu aşkın memur ve sözleşmeli personel adına YURT Sendikaları Konfederasyonu olarak bayram ikramiyesinin bütün kamu çalışanlarına verilmesi hususunda değerli devlet büyüklerimize sesleniyoruz “Bayram İkramiyeleri Kamuda Çalışan Memurlara da Verilsin.”

Ülkemizin kalkınması ve büyümesi için yıllarını vermiş emeklilerimize Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ikramiye verilmesi toplumun bütün kesimleri tarafından takdirle karşılanmıştır. Ancak Bayram ikramiyesinin sadece emeklilere değil, tüm kamu çalışanlarına da verilmelidir.

Unutulmamalıdır ki, Devletin asli ve sürekli görevleri günün her saatinde, ülkenin en ücra köşesine kadar ve gerektiğinde canı pahasına kamu görevlileri tarafından yerine getirilmektedir. Buna rağmen Devletin ayrımcılık yapmasının izahı yoktur.

Sorunun çözümü için Sayın Cumhurbaşkanı ve siyasi partilerin TBMM grup başkanvekillerine yazılı başvuruda bulunarak, bu haklı talebimizin hayata geçirilmesi, yasa değişikliğinin bir an önce yapılması, 6772 sayılı Yasa kapsamında memur ve sözleşmeli personele de Bayram ikramiyesinin tüm kamu çalışanlarına ödenmesini bekliyoruz.

YURT Sendikaları Konfederasyonu olarak Sayın Cumhurbaşkanının ve siyasi partilerin, memurların bu haklı sesine kulak vermelerini bekliyoruz.

YURT Sendikaları
Konfederasyonu
Basın Bürosu

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.