Ciğerimiz Yanıyor. Dünyamız Yıkılıyor. « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Ciğerimiz Yanıyor. Dünyamız Yıkılıyor.

Bu yazı 30 Kasım 2017 tarihinde eklendi 245 defa görüntülendi.

 2828 Sayılı Kanun ile devletin koruma ve bakımı altında yetiştirilmiş olan gençlerimiz bir bir yok olup gidiyor. Halen bununla ilgili bir önlem alınmıyor 18 yaş sonrası kaderimiz ile baş başa kaldıkları bu zor hayatta bir bir intihar ediyorlar.

Sevgili idareciler ilgili kurumlar bu gençlerin yaşamış olduğu travmaları normal insanlarla bir tuttuğu ve onları anlamadıkları sürece intihar vak’aları devam ediyor.

– Geçen Hafta Aksaray’da Bekir ACAR,
– Dün Malatya’da Hikmet UÇAR,
– Bugün de Düzce’de Halim Yüksel isimli kardeşlerimiz intihar ederek hayatına son vermiştir.

Önceki yüzlercesi kayıt dışıdır…

Sayın Valilerimiz Sayın Kaymakamlarımız bölgenizdeki bu gençler ile ilgili acil bir tedbir alınması konusunda desteklerinize ihtiyacımız var. Bu gençler tek derdi sahipsiz ve yalnızlık bu gençlere el uzatmanız ve onları anlamanız dileğiyle.

Bu durumu önleyecek, hiç olmazsa intiharları asgariye indirecek olan “YOL ARKADAŞLIĞI” PROJEMİZİN hemen, bugün hayata geçirilmesi olmazsa olmaz bir toplumsal ihtiyaçtır.

Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığınca üzerinde çalışılan “Sosyal hizmet modellerinden yararlandıktan sonra hayata atılmış gençlerimizin toplum hayatı içinde izlenmesine yönelik yeni hizmet modeli” HEMEN BUGÜN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR.

Artık bu ölümler son bulsun, kırgın çiçekler solmasın.

Hakan ÇELİ̇KSOY 
YURT Eğitim Sen
Genel Başkanı

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.