Memur olarak Görevlendirilen Öğretmenler « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Memur olarak Görevlendirilen Öğretmenler

Bu yazı 01 Mart 2020 tarihinde eklendi 381 defa görüntülendi.

Bakanlığımız, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Özel Büro, Ar-Ge Proje Ekibi, Sivil Savunma Yetkilisi, Çözümleyici ve Programcı, Mebbis Yöneticiliği, Bilgisayar Teknikerliği vb. bölümlerde görev yapacak Genel İdare ve Teknik Hizmetleri Sınıfında personellerin yerine okullarda eğitim öğretim hizmetleri sınıfında görev yapan öğretmenlerden geçici görevlendirme ile öğretmenlerden oluştuğu sendikamıza yapılan şikayet ve gözlemlerimiz neticesinde tespit edilmiş olup;

Millî Eğitim Bakanlığına yazılan Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporu’nda da  belirtildiği gibi “söz konusu bölümlerde görev yapacak kadroların öncelikli olarak belirtilen sınıflarda çalışan personel ile yapılması gerekirken Eğitim-Öğretim Sınıfı (öğretmen) eliyle gördürülmesi hem öğretmen açığını fazlalaştırmaktaolduğu hem de Tasarruf Tedbirlerinin  İşgücü Tasarrufu Konusunda Alınabilecek Önlemler başlıklıİhtiyaca uygun personel istihdamı planlaması yapılmalıdır. Hizmet tanımlamaları yapılmalı ve hizmet türlerine göre standart personel sayısı ve niteliği belirlenmeli, standart dışı istihdama izin verilmemelidir” denilmektedir.

Bu sebeple; Eğitim-Öğretimin daha kaliteli ve etkin olacağından bahsedilen bölümlere kadrolarında uzmanlaşmış personellere öncelik verilmesi ve bu tür görevlendirmelerin Milli Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği göre yapılması talebini Bakanlığımıza ilettik.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.