Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlet’e alınıyor « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Sendika üyelik ve istifa işlemleri e-Devlet’e alınıyor

Bu yazı 06 Temmuz 2020 tarihinde eklendi 625 defa görüntülendi.

YURT Sendikaları Konfederasyonunun 26 Şubat 2020 tarihli yazımızda Devlet Memurlarının Sendikalara üyelik ve istifa işlemlerinin e-Devlet’te yapılmasına ilişkin talebimizin gerçekleşmesine yönelik adım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY’dan geldi.

Devlet memurlarının sendikalara üyelik ve istifa işlemleri 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun ilgili hükümlerine göre forum doldurularak yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY “E-Devlet hizmetlerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca sendika üyelik ve istifa işlemlerinin E-Devlete entegre edilmesi için çalışma yapılacağı belirtildi.

E-Devlet www.turkiye.gov.tr adresinden “Çalışma Hayatım” başlığında vatandaşların iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, sendika, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemlerin bütünleşik bir yapıda sunulmasının planladığı ifade etti.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT – Sendikaları
Basın Bürosu

TALEP YAZIMIZ

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.