Neden sendikalı olmalıyız? « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER






YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Neden sendikalı olmalıyız?

Bu yazı 08 Nisan 2016 tarihinde eklendi 272 defa görüntülendi.

Çalışma sürelerinin kölelikten farklı olması için sendikalı olmalısın.

sosyal haklara sahip olmak istiyorsan sendikalı olmaktan başka yol yok…. işverenler sosyal hakları ancak kendileri ile özel işbirliği yapan yada kendilerine yaltakçılık yapan, yalvaran memurlara verirler. onurlu bir memurun ise buna ihtiyacı yoktur. onurlu bir memur çalışma arkadaşları ile birlik olur, hakkı olanı ister ve kazanmasını bilir.

sendikalı değilsen sosyal güvenlik hakların yok demektir:

eşit işe eşit ücret ve insanca yaşanacak bir ücret almak sendikalı olmakla gerçekleşir… memurların sendikalı olmadığı işyerlerinde ücret artışlarının ne zaman yapılacağı, ne oranda yapılacağı da belli değildir. oysa memurlar sendikalı ise, herkesin ücreti sözleşme ile belirlenir. eşit iş yapan herkes eşit ücret alır. kimseye farklı muamele yapılmaz, yapılamaz.

memur sendikasız ise, herhangi bir şekilde iş bırakarak hak aramak isterse, işveren onu işten atabilir. hem de beş kuruş tazminat vermeden. bu nedenle hak aramanın en iyi ve güvenilir yollarından biri sendikalı olmaktır.

sendikalı olmak memurlar için bir koruma kalkanına sahip olmak demektir. memurlar ne kadar sıkı bir birlik kurmuşlarsa, bu kalkanın zırhı o kadar sağlam demektir.

sendikalı olmak işyerinde çeşitli konularda söz sahibi olmak demektir… sendikalı olmaları sayesinde memurlar işyerinde ezik, başları önde olmak yerine, işleri hakkında söyleyecek sözleri olan, işyerinde olup bitene müdahale edebilen saygın birer memur olurlar.

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.