‘Öğrenciler uzaktan eğitime erişemiyor’ « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

‘Öğrenciler uzaktan eğitime erişemiyor’

Bu yazı 30 Eylül 2020 tarihinde eklendi 269 defa görüntülendi.

YURT Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Tufan Gül, Covid-19 nedeniyle uzaktan eğitim uygulamaları yoluyla yapılacak eğitimler için maddi durumu uygun olmayan alilere eba.gov.tr’nin mobil hat ve ev internetinin  ücretsiz olması gerektiğini söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim olanağı sağlayan eba.gov.tr’ye bilgisayarı ve interneti olmayan öğrencilerin erişemediğini aktaran Yurt-Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tufan Gül, maddi durumları iyi olmayan aileler için EBA eğitim portalının ücretsiz olması gerektiğini ifade etti. Gül, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmadaki ulusal çabanın ve toplumun tüm kesimlerine ulaşılabilmesi için velilerimizin sosyo-ekonomik veya sosyo-kültürel özelliklerine bakılmaksızın çocukların bilgiye ve eğitim içeriklerine ulaşmaları gerekiyor. ‘Eğitimde fırsat eşitliği’ hatta ‘eğitim yeterlikleri’ çerçevesinde çocuklarımızın bilgiye ve buradaki farklı eğitim içeriklerine ulaşmasının önündeki tüm engellerin kaldırılması ivedilikle gerekiyor. Bireyler gibi şirketlerin de topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanıyor ve şirketlerin, ticari faaliyetleri kadar sosyal sorumluluklarını da önceliklendirmesi ve kurumsal vatandaşlık bilinciyle harekete geçerek EBA’nın tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olmasına yönelik gerekli çalışma ve protokollerin Milli Eğitim Bakanlığınca bir an önce yapılması gerektiğini belirtiyoruz” dedi.

Tufan GÜL
YURT – Eğitim Sen
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın İletişim AR-GE Başkanı)

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.