Sınavsız Ünvan Değişikliği Örnek Dilekçe « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Sınavsız Ünvan Değişikliği Örnek Dilekçe

Bu yazı 17 Aralık 2018 tarihinde eklendi 5.593 defa görüntülendi.

27 Mart 2018 Tarihli ve 30373 Sayılı 2. Mükerrer olarak “7103 Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” Resmî Gazete yayınlandı.

Yayınlanan kanunun 25. Maddesinde 2828 Sayılı ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarına atanacak ve halen görev yapanların bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanlara Sınavsız Unvan Değişikliği kazanımı elde ettik.

2828 Sayılı Kanun Kapsamında Yönetmelik 20 Kasım 2018 Tarihinde Resmi Gazetede Yayımlandı. Yayınlanan Resmi Gazeteye ilişkin duyuru yapan Devlet Personel Başkanlığı; “2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocukların istihdamını düzenleyen ek 1 inci maddesi 7103 sayılı Kanun ile değiştirilmiş ve mezkur Kanuna göre daha önce istihdam edilen kişiler için öğrenimle ihraz edilen unvanlara atama imkanı getiren geçici 16 ncı madde eklenmiştir.

Yapılan madde değişikliği ve eklenen geçici maddenin uygulanmasını göstermek üzere Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılması hususunda Başkanlığımızca gerekli çalışma yapılmış ve Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 20/11/2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış bulunmaktadır.

“2828 sayılı Kanun kapsamında daha önce kamu kurumlarında istihdam edilenlerden halen çalışmaya devam edenlerin kurumların kadro durumları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak öğrenimle ihraz etmiş oldukları unvanlara atanabilmeleri imkanı getirilmiştir.”

2828 Sayılı ve 3413 sayılı kanun kapsamında kamu kurumlarında görev yapan sendika üyelerimizin başvuru yapmalarına ilişkin hazırlanan örnek dilekçeler aşağıda olup; ataması yapılacak Tüm Kamu Çalışanlarına yeni görevlerinde başarılar dileriz.

beylikdüzü escort

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YURT Sendikaları
Basın İletişim ve Ar-Ge Bürosu

ÖRNEK DİLEKÇE İÇİN TIKLAYINIZ

LÜTFEN DİKKAT ! 27 Mart 2018 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete ve 20 Kasım 2018 tarihinde çıkan yönetmelik ile Bakanlıkların Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açabilmesi için 2828 sayılı kanun kapsamında atananlara öncelik sağlanması gerekmektedir. Bakanlıkların Resmi Gazete ve Yönetmeliğe aykırı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yapamayacağı Anayasamıza göre suç teşkil etmekte olup; Sitemizde yayınlanan Örnek Dilekçenin çalışmış olduğunuz kurumlara verilmesi

NOT: Bilgi Kirliliği Yaşanmaması açısından, Sınavsız Unvan Değişikliği Hakkındaki tüm bilgi ve açıklamaları www.yurtsendikalari.org, Devlet Personel Başkanlığı Ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının Resmi İnternet Siteleri dışında yapılan Sosyal Medya da yer alan hiçbir açıklama ve yorumları DİKKATE ALMAYINIZ

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.