Sınavsız Unvan Değişikliği Talebimizi Resmi Yazımızla İlettik « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

Sınavsız Unvan Değişikliği Talebimizi Resmi Yazımızla İlettik

Bu yazı 30 Haziran 2016 tarihinde eklendi 785 defa görüntülendi.

 2828 Sayılı Kanunla Atananların Sınavsız Unvan Değişikliği hakkında Devlet Personel Başkanlığı ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına  Talebimizi Resmi Yazımızla İlettik.!

Korunma ve bakım altında yetişen kişilerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamını sağlayan 2828 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesinde, 6518 sayılı Kanunun 20 inci maddesi ile yapılan Kanun değişikliği sonrasında hazırlanan yönetmelik (Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik) 12.06.2014 tarihli ve 29028 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu yönetmelik doğrultusunda; ilkokul ve ilköğretim mezunları için KPSS ile yapılan yerleştirmeden kalan kadro sayısınca hizmetli kadrolarına atama yapmak üzere kura çekilerek yerleştirilmektedir.

Ayrıca; 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun ek 1 inci maddesi ile “Kamu kurum ve kuruluşlar bu madde kapsamında atama yapılması amacıyla ayırdıkları %2 oranındaki kadro ve pozisyonların unvan sayısını her yıl Şubat ve Ağustos aylarının son gününe kadar Devlet Personel Başkanlığına bildirirler. Bu madde kapsamında atama teklifi yapılarak göreve başlayanlar, niteliklerini taşıdıkları veya eğitim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro ve pozisyonlara, görev yaptıkları kamu kurum ve kuruluşlarınca atanabilir.” hükmü getirilmiştir.
Bu bağlamda; korunma ve bakıma altında yetişen kişilerden kura ile Hizmetli olarak ataması teklif edilenlerden,

– En az lise ve dengi okul mezunu olmak ve
– Görev yaptığı Bakanlıklarda en az 3 yıl çalışıyor olmak
– Kurumun norm kadro durumları da uygun olmak şartıyla

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu hükümlerinde tanınan hakların, korunmaya muhtaç bireyler içinde uygulanabilirliği için Başkanlığınızca da gerekli mevzuat düzenlemesini talebimizi içeren resmi yazımız Devlet Personel Başkanlığı ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığına gönderilmiştir.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığının cevabı aşağıdadır.ASP SINAVSIZ ATAMA TALEBİMİZ088 (1)TIKLAYINIZ

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.