YURT Sendikaları Başkanlar Kurulu Toplantı Raporu « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

YURT Sendikaları Başkanlar Kurulu Toplantı Raporu

Bu yazı 28 Şubat 2018 tarihinde eklendi 725 defa görüntülendi.

YURT  Sendikaları Genel Başkanları istişare toplantısı 16-18 Şubat 2018 tarihleri arasında İstanbul ilinde gerçekleşmiştir.

Toplantı sonucunda YURT – Eğitim Sen Genel Başkanı Hakan ÇELİKSOY, YURT – Sağlık Sen Genel Başkanı İrfan YİĞİT, YURT – Ay Büro Sen Genel Başkanı Murat BEDİR ve YURT – Ay Tarım Sen Genel Başkanı Selçuk AY‘ın 2828 Sayılı Kanun ile kamu kurumlarına atanacak ve halen görev yapan kardeşlerimizin bir üst kadroya atanma şartlarını taşıyanlara “SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ” hakkında TBMM’ye sunulan torba kanun tasarısının 24. ve 25. Maddesine ilişkin olarak hazırlamış oldukları raporu Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına gönderdik.

YURT  Sendikaları
Basın Bürosu

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

6 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Ferit SARICA 05/08/2019 / 1:26 pm Cevapla

Tamam istemiş olduğumuz kanun tasarısı onaylandı fakat kurumlar kendi içlerindeki kılavuza sadece meslek gruplarını koyuyorlar. Halbuki çıkan yönetmelikteki ihraz ettikleri kadrolarda boş bulunması halinde geçer ibaresi yerine tüm lise mezunları direkt olarak kadroya geçer ibaresi eklense o zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. Bir an önce bunun düzeltilmesi taraftarıyım. Yurttan çıkıp şuan işe başlayan bir arkadaşımız lise mezunu direkt olarak memur kadrosuna atanıyor bizim zamanımızda sadece hizmetli kadrosuna atanıyordu bu haksızlığa artık bir dur denmesi gerekir.

    süleyman 07/11/2019 / 10:57 am Cevapla

    ayn kardeşim sana katıyorum lise mezunuyum yardımcı hizmetler sınıfı kadrom ama memur işi yapıyorum biran önce çözülmesi gerek bu sorunun

GÖKSEL 16/05/2019 / 1:41 pm Cevapla

BAŞKANIM HAKAN ÇELİKSOY
SAYGILAR VE SEVGİLER
BAŞKANIM VE SENDİKAMIZ ÜYELERİN
TORBA YASA KONUSUNDA MEMEUR OLMADI TEKNİSYEN OLMADI NEDENİ DERECEYE VE KADEMEYE GÖRE ALDILAR BU KONUDA BİR ŞEY YAPMALILAR VE 657 TABİR OLANLAR ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ ULAŞIM ARAÇLARINDA KULLANILAN İNDİRİMDEN FAYDALANMALI UYGUN OLMALIDIR.

Mehmet 02/02/2019 / 10:44 pm Cevapla

Sağlık kurumları işletmeciliği yükseklisans mezunuyum ama bir halta yaramadı kusura bakmayın ama saçma sapan bir kanun olmuş oyleki yönetmenlik kanunu kendine uyduruyor

Gönül KAYA EMİNOĞLU 17/07/2018 / 6:03 pm Cevapla

Lisans mezunuyum, (Kamu Yönetimi) Bil. İşlermeni olarak görev yapıyorum. Bir üst kadro olan Uzmanlık, kadrosundan yararlanıyormuşum.

ismail 31/05/2018 / 7:33 pm Cevapla

acıklanan klavuzda meslek liseler için var sadece düz lise yok ama resmi yazıda ögrenim durumlarına göre ünvanlara atanacak diyor daire başkanı bu şekilde kılavuz yayınlamadı sadece meslek liseler için oda ilgilendiren sadece 3 tane kadro var ben düz lise bitirdim ama başvuru yapamıyorum cünkü tüm y. hzmetliler kadro degiştirse bu sefer hizmetli acıgı olacak diye biz bu haktan yararlanamıyoruz nasıl olacak cözümü