YURT – Sendikaları Büyüyor… « YURT Sendikaları Konfederasyonu

YURT - SENDİKALARI
HABERLER


YURT – Eğitim Sen 7 YAŞINDA

HABERLER, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri

Kamuda Esnek Çalışma Uygulanmıyor

HABERLER, YURT- BÜRO Sen Haberleri, YURT- EĞİTİM Sen Haberleri, YURT- İMAR Sen Haberleri, YURT- SAĞLIK Sen Haberleri, YURT- TARIM Sen Haberleri

YURT – Sendikaları Büyüyor…

Bu yazı 06 Aralık 2018 tarihinde eklendi 303 defa görüntülendi.

Türkiye’de siyasi bir gücü arkasına almadan sendikacılık yapılamaz tezini yıkan tek örnek olan YURT – Sendikaları istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Daha önce bir sendikaya üye olmayı aklından dahi geçirmeyen, bir sendikadan istifa ettiği halde diğer yapılara da soğuk bakan kamu çalışanlarının güvenini kazanmış olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz. 

YURT Sendikaları olarak kamu çalışanlarının sıkıntısını da bilerek, özgür bir sendika kurma ülküsü ile çıktığımız yolda 2013’ten bu yana kardeşlerimizle birlikte yürüyoruz.

Siyaseten bağımsızlığını cumhuriyetimizin temel ilke ve inkılaplarına bağlılık, vatanın ve ulusun bölünmezliği ile çerçeveleyen YURT – Sendikaları, sivil toplum örgütlerinin gerçekten sivilleşebileceğine dair bir umut olarak görmektedir.  Kendi deneyimimiz, bağımsız kalarak da sendikacılık yapılabileceğinin ispatıdır.

Üyelerin yalnızca temsil edilmediği, söz, yetki ve karara katılabildiği tek yatay örgüt modeli olan YURT – Sendikaları içinde  “Biz Birlikte Güçlüyüz”  diyenlerle büyüyoruz.

Bu yolda YURT – İmar Sen “ İmar, Bayındırlık, Çevre ve İnşaat Hizmetleri Yol, Afad,  Tapu ve Kadastro çalışanlarının üye olabileceği sendikanın kurulmasının ardından YURT – Sendikaları Konfederasyon olmak üzere hazırlıklara başlanıldı.

Enver Karasakal’ın kurucu başkanlığındaki İbrahim Şahin, Uğur Çabuk, Ömer Şengönül, Fahri Kazıcı  ve Ömer Kıymazer’den oluştu. Sendikanın kuruluş evrakını arkadaşları adına İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu’ya takdim eden YURT Eğitim Sen Genel Başkanı Hakan Çeliksoy, amaçlarının kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve menfaatlerini korumak, geliştirmek için faaliyet göstereceklerini söyledi.

Çeliksoy, “YURT Eğitim Sen,  YURT Sağlık sen, YURT Büro Sen ve YURT Tarım Sen adıyla dört sendikanın kurulduğunu, YURT İmar Sen ile beşinci sendikanın kuruluşu için başvuru yaptıklarını sözlerine ekledi.

YURT Sendikları
Basın Bürosu

YAZI HAKKINDA YORUM YAZ

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.